Hakkımızda

Hızla gelişen ve dünya ile entegrasyon süreci yaşayan Türkiye ekonomisinde her geçen gün mali mevzuatın önemi artmaktadır. CANTÜRK uzmanlaşmış kadrosuyla müşterilerine uluslar arası kalitede vergi, denetim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Cantürk Bağımsız Denetim ve Ymm A.Ş. kurulduğu günden beri, müşterilerinin her zaman yanında olmuştur. Müşterilerine muhasebe sistemleri, raporlama, vergisel avantajlar, denetim uygulamaları açısından üst düzey ve uluslar arası normları göz önünde bulundurularak hizmet sunmaktadır.

Cantürk Bağımsız Denetim ve Ymm A.Ş.’nin  Yeminli Mali Müşavir olan ortaklarının tamamı Maliye Bakanlığı denetim birimlerinde uzunca yıllar çalışmıştır. Şirket personelinin hepsi üniversitelerin ekonomi ve ticaret bölümlerinden mezun olup, muhasebe ve denetim konularında uzmanlaşmışlardır.

CANTÜRK dünyada ve ülkemizdeki gelişmeleri yakından izleyen profesyonel kadrosu ile çeşitli sektörlere mensup, farklı büyüklüklerde birçok müşterisine büyük bir özveriyle hizmet vermektedir.

ORTAKLARIMIZ :

1955 yılında Sinop’da doğdu. 1974 yılında Ankara Maliye Meslek Yüksek Okulu’ndan, 1979 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu. 1974 - 1977 yılları arasında Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğünde çeşitli birimlerde çalıştı. 1980 - 1990 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Vergi Denetmeni olarak çeşitli illerde görev yaptı. 1998 yılından itibaren Cantürk Yeminli Mali Müşavirlik şirketinin ortağı ve Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmalarına devam etmektedir. Çeşitli dergilerde yayımlanmış makaleleri ve yayımlanmamış bilimsel etüd ve çalışmaları mevcut olan Durmuş Can evli ve iki çocuk babasıdır.
DURMUŞ CAN
(Yeminli Mali Müşavir)

1955 yılında Sinop’da doğdu.

1974 yılında Ankara Maliye Meslek Yüksek Okulu’ndan, 1979 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu.

1974 – 1977 yılları arasında Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğünde çeşitli birimlerde çalıştı. 1980 – 1990 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Vergi Denetmeni olarak çeşitli illerde görev yaptı.

1998 yılından itibaren Cantürk Yeminli Mali Müşavirlik şirketinin ortağı ve Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Çeşitli dergilerde yayımlanmış makaleleri ve yayımlanmamış bilimsel etüd ve çalışmaları mevcut olan Durmuş Can evli ve iki çocuk babasıdır.

—————————————————————————————————————————————–

TURGUT EKİN (Yeminli Mali Müşavir)

1970 yılında Kırşehir’de doğdu. 1991 yılında Ankara Üniversitesi; Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1991-1992 yılları arasında Devlet Demiryolları’nda Finansman Uzmanı olarak çalıştı. 1992-1993 yılları arasında Çalışma Bakanlığı’nda İş Müfettişi olarak görev yaptı. 1993-2003 yılları arasında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda Hesap Uzmanı olarak görev yapan Turgut Ekin; 2003 yılında Maliye Bakanlığı Baş Hesap Uzmanı oldu. 2004 yılında Maliye Bakanlığı’ndaki görevinden istifa etmek suretiyle ayrılan Turgut Ekin 2004-2007 yılları arasında T. Şişe ve Cam Fab. A.Ş’de müşavir olarak çalıştı. 2007 yılının sonunda itibaren Cantürk Yeminli Mali Müşavirlik Şirketi’nin ortağı ve Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmalarına devam etmektedir. Turgut Ekin evli ve bir çocuk babasıdır.

—————————————————————————————————————————————–

ENVER ŞATIR (Yeminli Mali Müşavir)

1957 yılında  Kırıkkale’de doğdu. İlköğrenim ve lise öğrenimini Kırıkkalede; yüksek öğrenimini Ankara’da,  İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde 1980 yılında tamamladı. İlk memuriyete 1976 yılında Maliye Bakanlığında başladı. 1983 yılından itibaren Bakanlığın taşra ve merkez  kadrolarında  Vergi Denetmenliği – Koordinatörlük – Büro başkanlığı görevlerinde bulundu. 2001 yılında başladığı Yeminli Mali Müşavirlik mesleğine Cantürk Yeminli Mali Müşavirlik şirketinde devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.